čtvrtek 6. září 2012

Víkendová pohodička .. aneb dožití zbytku prázdnin.

      Netrvalo to dlouho a jsem zpět se slíbeným příspěvkem, kde vezmu na paškál menší víkendová  dobrodružství, která se zvládla během uplynulých prázdnin.
      Jestli si pamatuji dobře, tak jsem minule skončila někde po mé dovče a dobrodrůžu v Bostonu. Při několika následujících víkendech se ještě jednou vyrazilo do Six Flags. Když je ta season ticket, tak se toho musí náležitě využít. Zasej se vyrazilo společně s Klárkou. Hlavní bod naší návštěvy byl tentokrát Hurricane Harbor, což je aquapark, který patří pod Six Flags. S Klárkou jsme to udělaly stejně jak minule a jako první atrakce se vybraly ty, jakožto největší. Přišly jsme relativně s otvírací dobou, takže se potřebovalo využít toho, než z 20-30min čekacích front nebudou hodinové. Tak nějak se braly postupně všechny atrakce a s přestávkou na oběd se zvládly skoro všechny, které v parku byly. Víte jak? Některé se vynechaly úmyslně, na některé se šlo víc krát. Pro mě nejděsivějším zážitekem byla atrakce, ani né z těch nejděsivějších uvedené parkem. Byl to jen prach sprostý úzký tobogán, kde ale jízda byla celá ve tmě. Jízda trvala asi minutku a opravdu jak se nic nevidělo, tak mě přepadla i trochu klaustrofobie. Z parku jsme mohly odcházet kolem 6pm, kdy nám zpáteční autobus jel v 8:30, takže se ještě využilo zajít si do normálního adventure parku.
     Pustilo se do atrakcí, které se nestihly při minulé návštěvě. Objevily jsme i jednu horskou dráhu, která se minule nějakým nedopatřením přehlídla. Sice mě Klárka neukecala na první řadu, ale druhou už jsem dala. Každopádně, tahle objevená horská dráha se u mě stala z celého parku asi nejoblíbeněkší, kterou tam mají. Ještě tomu možná konkuruje El Toro z minula. No nic, stihlo se pár jízd a muselo se vydat na autobus. Ještě se ale furt nestihlo projít úplně všechno, co by mě lákalo, takže doufám, že minimálně jednu zastávku v Six Flags do konce sezony stihneme.
    Následující víkend se ke mě konečně zasej mohla připojit Pája, která se vrátila ze své pěti týdenní dovolené v ČR. Pamatuji si, že se vyrazilo, ješte s libanonskými kámoši do libanonské restaurace. Já hrozně ráda ochutnávám nová jídla a tohle byla rozhodně výzva. Kluci naobjednali pár předkrmů a jako hlavní chod to u mě vyhrálo .." na jméno si určitě nevzpomenu, páč to bylo krkolomné" .. každopadně to byly na hodně slabé a malé plátky krájené hovězí masko, servírované na rýži a zalité něčím, co bych přirovnala k naší UHO. Vše pak bylo ještě doplněno o salát a humus. Nebylo to úplně nejlepší jídlo, které bych kdy v životě jedla, ale rozhodně mi to připomnělo kus české kuchyně, kde se opravdu vyváří a né, že vám všude pod nos cpou hamburgery, sandwiche atd. Ten stejný den se tuším ještě vyrazilo na Marsh Creek, kde se půjčila motorová loďka a jen tak se jezdilo po jezeře, nechalo unášet proudem a maximálně relaxovalo. Po skoro zapomenutí reality se vydalo k jednomu z Libanonců na barák, kde bylo v prvopočátku v plánu kouknout na film a jít pěkně domů do pelechu, ale nakonec se to nějak zvrhlo. Nakoupila se nějaká pivka (dotáhla jsem i Plzničku, která ale u lidí moc neuspěla. Prý je to na ně moc hořké :/ ). každopádně to vyústilo v pořádnou house party, kde se nakonec i přespávalo. Neděle pak byla taková typicky "po partyově" promarněná. Sice jsem opici ani neměla, ale únava se podepisovala celý den. Myslím, že to byla tahle neděle, kdy se jen na večer neodolalo a zajelo na malý shopping.
    Následující víkend byl hodně přírodně poznávací. Naplánoval se výlet do Penn s Cave and Wildlife Park. (něco jako jeskyně v Moravském Krasu + spojené se safari). Místo je od nás dost vzdálené. Zabralo nám to kolem třech hodin jízdy (jedna cesta), kde to ješte nevyšlo s počtem lidí a v zadu se sedělo ve 4 (dopělí), takže to byla docela fuška, ale zvládlo se to. Prohlídka jeskyně pak byla na lodičce a safari v typickém autobusu. Byla to dohromady cca 5hodinová akce, když se započítá čekání na naší loďku, občerstvení, safari, suvenýr shop atd. Opět pak následovala 3hodinová cesta zpět. Musím upřímně říct, že na Moravský Kras to nemělo, ale já ten den brala, za hodně plno hodnotně strávenou sobotu. Opravdu jsem si to užívala. Libanonští kamarádi nám říkali, že to rozhodně nestálo za 6ti hodinové cestování v autě, ale u nich už jsem si všimla, že do přírodních a sportovních typů mají tyhle národy hodně daleko.
    Trochu paradoxem se stalo, že v jeskyních jsem byla naposledy asi před 10ti lety a v pondělí na to se vyrazilo do trochu bližších jeskyň (Crystal Cave) s hf a dětmi. Takže jsem pak měla dvoje jeskyně během tří dnů :).
     Poslední, pro mě, prodloužený prázdninový víkend měl být opět ve znamení nějakého toho sportu (půjčení surf prkna, jak na tom stojíte a máte pádlo) + bylo ještě naplánované navštívit malé PA Niagáry ( nějaké vodopády) + další nějakou přírodní pozoruhodností. Počasí nám veškeré plány překazilo, takže se muselo improvizovat. Počasí by v tomto případě nebyla poslední překážka. Libanonec Georgina, který nám slíbil auto nám stejně večer před plánovaným odjezdem oznámil, že se mu vlastně nikam nechce, takže i kdyby bylo hezky, tak by se stejně nemělo jak na plánovaná místa dostat. Tenhle přístup chování mě maximálně vytáčí. Takže od té doby jsem na něj pěkně hnusná. PS... je to ten Georgina, který mě neustále bombarduje různýma nabídkami. Jenže, on to vždycky zkouší na každou nově příchozí au-pair. Takže teď je pro něj o něco víc v kurzu Klárka. Chudák holka, ale já zase na druhou stranu mám pokoj :D.
   Vůbec nás nějak nenapadalo, co dělat, páč jsme byli kvůli počasí omezení na indoor aktivity a nechtělo se nám dělat něco, už se dělalo. Hodně se přemýšlelo o střelnici, že by se šlo zastřílet. Tady nastal problém ten, že nikdo nemá zkušenosti a většina klubů nemá na nezkušené o víkendu čas, jen prý o všedních dnech. Sice se jeden klub pak objevil, ale bylo to vše dražší než u těch předchozích. Ten jak se objevil, tak by to vše stálo 50US zaškolení, 20US půjčení zbraně + pak dokupování kulek, což by vyšlo na cca další dvacku. V tu dobu se ještě furt počítalo, že by se další den vyrazilo na ten výlet (Georgina nám své stanovisko ještě neoznámil), kde se počítalo s dalšími 50US (za benzín, vstupy a jídlo), takže to se nám chudým au-pair rozhodně za jeden víkend dávat nechtělo. Další co se nám zalíbilo, byla lukostřelba. Jenže volalo se do jednoho klubu a tam zas musela být vlastní výzbroj, takže bohužel. Nakonec se po tří hodinovém hledání internetu dopracovalo k old-school kolečkovým bruslím. Kolečkové brusle byl jeden z mála tréninků, při mé lyžařské kariéře, který mě nevadil a dokonce i bavil. Vše ještě ke všemu bylo uvnitř, na rovném ovále, takže já bych tam vydržela snad i celý den. Tady vlastně se k nám ještě připojil i Pavel. Klučina au-pair, který dorazil nedávno do naší oblasti. Jako poslední se pak skončilo u Maria a koukalo na Dictatora. Ten film je tak blbý, až je strašně vtipný :).
    Domů se dorazilo relativně pozdě, takže nikomu se už nějak nechtělo hledat co by se mohlo podniknout další den... ponděli .. tzv. Labor Day. Nakonec se jen zaskočilo s Pájou, Klárkou a Mayou na snídani do Ihoop a pak u Páji strávil prach sprostý movie day, protože k nám zrovna dorazil hurikánový déšť a trochu větru, ze slábnoucího hurikánu, který už chvíli zužoval Východní Pobřeží. Nic jiného se opravdu dělat nemohlo. Sice to nebyl prodloužený víkend, jak jsem si ho přestavovala. Původní plány byly opravdu skvostné, ale i tak mohu říct, že ty tři dny utekly jak voda a děti pak od úterka pěkně šupajdí do školy.

Nášup Fotek: 
Návštěva Water Parku:

Zakončení v Six Flags - Great Adventure:-----------------------------
Oběd v libanonské restauraci + relax na jezeře:

 Naše skupinka v libanonské restauraci
 předkrmový talíř

 Toto byl můj hlavní chod.

Marsh Creek:
 Loďka, relax, pohoda ,,,nohy nahoře :)
  Loďka, relax, pohoda ,,,nohy nahoře :)
Tady toto jsme měli v plánu zkusit v tu neděli, ale bohužel počasí nedovolilo :(
Nákupy:
zase po čase toho do skříně docela dost přibylo :)
Vím, že si budete myslet, že jsem blázen, ale z tohohle úlovku mám největší radost. Tohle tričko jsem si chtěla koupit už hrozně dávno, protože The Big bang Theory miliju, ale vždycky měli jen střihy pro chlapi, začínající většinou velikostí M, což bych mohla mít maximálně jak pyžamo. 
Doufám, že něčeho podobného se dožiji jednou v ČR.
-------------------
Návštěva Penn s Cave and Wildlife Park

Wildlife Safari

------------------
Labor Weekend:
 Tuto fotku já osobně nazývám Barbie s Skate Ring. Jak můj ipod nedokáže v tmavu dělat pořádnější fotky, tak to hlavně tu první osobu dost zmutovalo na panenku Barbie :).

Old-school.

1 komentář:

  1. Total saved 196.32 pěkné:-D to se ti na 100 % v ČR nepovede.
    Jinak pro příště,kulky má pes jo:-D to do nás hustili vždycky po celou dobu střelečáku:-D

    OdpovědětVymazat