středa 18. ledna 2012

Pracovní týden 9.1 .- 13.1.

      Tak nějak přemýšlím, jestli se něco podstatného během minulého pracovního týdne naskytlo a asi musím konstatovat, že nic moc. Děti neměly žádného zubaře, mladá zatím nemá ani sbor, takže ani žádná velká action. Jediné, kde jsem musela děti vozit, tak Jax ve středu na volejbal a Bailey místo čtvrtečního Climbing Club teď má v úterý Cooking Club, takže se pro ní musí o půl páté přijet ke škole jí vyzvednout.
     Pamatuji si, že pondělí a úterý bylo ještě strašně takové nudné, já ještě byla asi trochu poznamenaná tím předešlým týdnem a furt jsem byla taková neveselá, ale od středy se to relativně zlomilo a už mě práce ani tak moc nevadila. Tedy furt mě to teď připadá jak strašná nuda, ale aspoň se už snad netvářím, že mě to úplně tak nebaví, jako tomu mohlo být a dokážu nahodit přetvařující se úsměv.
    Mladá byla s HM někdy ve středu u doktora, kvůli tomu jejímu přejídání a zas jí nasadili prášky. Vypadají jinak než ty předešle, ale účinek to má asi stejný. Fakt je obdivuhodné, jak to asi do dvou dnů začne fungovat. (Je tedy fakt, že asi pořád u ní působí, ty které se vysadily..přeci to byl asi jen týden) ale úplně vidíte, jak jí méně a musí se do jídla i trochu nutit, aby snědla aspoň něco, oproti jedění 24hod v kuse. Co se týče její nálady...zase bych řekla, že se to zhoršilo, ale do takového toho normálu, jako jsem měla před Vánoci. Prostě někdy je úplně v pohodě a někdy by jste jí flákly, aby se probrala a uvědomila si, co říká a dělá.
    Ještě tedy minulý týden byl ve znamení plánování mého Miami vacation týdnu. Neustále jsem četla recenze na hostely na web stránkách, porovnávala ceny a dávala na rady ostatních holek, které už tam byly, no a samozřejmě hledala nejlevnější a aspoň trochu časově snesitelné letenky. Vytypovala jsem si asi tři...čtyři hostely, od nějakých 30dol za noc, až do nějakých 70dol, za noc. Nakonec u mě vyhrál ten za něco málo přes 30dol za noc. Ještě minulý týden tam byl dokonce volný pokoj, kde by se "šérovalo" jen s dalšími 3mi holkami, jenže když přišlo na bookování, tak mě dohnal zákon pravděpodobnosti a tento pokoj už byl bohužel booknutý, takže jsem nakonec musela zvolit 8mi lůžák - naštěstí furt byla možnost zvolit si jen dámský, takže snad to bude OK. Právě Jiřka (Češka, o které jsem se tu pár x zmiňovala - bydlí kousek od Atlantic City) tam byla a říkala, že za tu cenu v pohodě a kdyby tam jela ještě jednou, tak by neváhala a brala zase tento. V ceně je i snídaně a je možnost si jen za 3dol připlatit obědy a večeře, které si lidé na web stránkách chválí. Trochu si stěžovala na hlučnou klimatizaci, ale ta prý je na Floridě skoro všude. Hostel i letenka je tedy booknutá, takže v podstatě už to nelze vzít zpět a mohu oficiálně říct, že za nějaký měsíc a půl mě čeká týdenní relax na Miami Beach..... Ani si neumíte představit, jak se tam těším. Nejde ani tak o sluníčko a pláž. Já nejsem člověk, který vyloženě vyhledává opalování a vydržel by na slunci furt, ale myšlenka toho, že nebudu muset týden vstávat v 6am, žádné hádky dětí, žádné nucení je do jídla, žádné rvačky...to je fakt pohlazení na duši. Ještě tedy pařát řeším ten výlet do Disney. Asi zatím pravděpodobně přichází v úvahu jednodenní, páč kdybych nenašla parťáka k sobě, tak ten dvoudenní vychází na nějakých 370dol, protože bych měla pokoj jen pro sebe a to zas takový luxus nepotřebuji. No uvidíme, jak to nakonec vyjde.
     Ještě ve středu večer byl neoficiální sraz au-pair u nás ve Wayne ve Strabucks. Úplně mě překvapilo, že se nás sešlo asi 12. Byla to i malá rozlučka pro Debby (holčina z Holandska), která to zabalila po 4řech a půl měsíce vyloženě z důvodu, že jí to strašně nebavilo. Ona sama říkala, že měla super rodinu (do té doby než jim oznámila, že končí), takže pro ní by rematch nic nevyřešil. Prostě tady jde vidět, že ta práce není pro každého. Fakt budoucí au-pair počítejte, že brzké nadšení tak po dvou..třech měsících opadne a práce začne být hrozně nudný stereotyp s větčným opakováním příkazů pro děti, které je povětšinu stejně ignorují. Jinak ještě po té kávě ve Starbucka mi byla jedna věc líto. Já jsem byla pozvána a tak jsem přišla, ale objevily se tam dvě holčiny, které pozvány nebyly a pravě jim bylo hodně líto, že přišly jen náhodou a vidí hodně holek ze svého clusteru. Přišlo mi to od holek, který o tom meetingu rozesílaly zprávy nefér, že třeba daly vědět někomu, kdo bydlí 15mil od nás a holkám, které jsou přímo z Wayne nebo 2 mile od Wayne se vědět nedalo. Mně osobně by to bylo hrozně líto, kdybych byla v kůži těch holek. No nic, já jsem jim pak napsala, že jsem jen přišla, protože jsem  byla pozvaná a když bude někdy další plánované kafe, tak jim dám určitě vědět.

No moc smysluplného jsem toho nenapsala, ale aspoň už mi jen chybí dopsat příspěvek k uplynulému víkendu a budu mít hotovo. Jinak se ještě snad v brzké době dostanu ke vsuvce o mém balíku pro mojí rodinu z ČR a naopak o balíčku, který putoval pro mě. To je taky docela "dobrá" story.

Fotka:
Promiňte, ale jinou fotku z uplynulého týdne nemám - tady je jedna z mé snídaně - skořicová vafle, s borůvkami, přelitá javorovým sirupem - ňamka :)

Žádné komentáře:

Okomentovat